Jak vybrat správnou velikost

Jak vybrat správnou velikost

Pro Váš spokojený nákup Vám doporučujeme vždy před zakoupením nových botiček přeměřit velikost chodidla a řídit se rozměry uvedenými u každé obuvi (tabulka je pouze orientační). Pokud si nebudete jisti, neváhejte mě kontaktovat a já Vám ráda poradím, abyste předešli následné výměně obuvi.

Správné změření nožičky dle našeho návodu

Základem číslování je délka chodidla měřená vstoje. Měří se délka od paty k nejdelšímu prstu, na obrázku v našem případě, jde o palec. Pozor, někdy bývá delší ukazováček, pokud ano, měřte k němu!

 

  1. Postavte dítě na papír na rovné podložce a tužkou mu obkreslete obě chodidla. Tužku držte kolmo k podložce, aby nedošlo ke zkreslení obrysu stopy. Obkreslete obě nohy.

 

  1. Následně změřte vzdálenost mezi nejvyšším bodem oblouku paty a koncem nejdelšího prstu obou obkreslených chodidel. Pro určení správné velikosti vycházejte z rozměru delšího chodidla.

 

  1. V tabulce vyhledejte naměřenou délku chodidla v mm. V dalším řádku zjistíte vnitřní rozměr obuvi, kde je počítáno s nadměrkema v posledním řádku zjistíte doporučenou velikost. POZOR tabulka je však pouze orientační, u vnitřního rozměru obuvi se vždy řiďte délkou stélky, která je uvedena u každé obuvi.

Velikost nadměrku je dána typem obuvi. U kotníčkové obuvi je možný nadměrek kolem 1cm, u nízkého typu obuvi,  je dostačující nadměrek 0,5 - 0,7cm.

 

Nezapomeňte, že:

Noha dítěte velmi rychle roste, mění se v délce, šířce i v proporcích. Noha malého dítěte roste v průměru 15 až 18 mm za rok, u starších dětí 8 – 12 mm. To znamená, že ve věku 2-3 let potřebují děti 2 až 3 velikosti obuvi za rok, v předškolním věku 2 velikosti obuvi a ve školním věku 2 až 3 velikosti obuvi ročně. Růst nohy není plynulý, ale probíhá ve skocích. Proto mohou některé děti vyrůst ze svých bot již za 2 až 3 měsíce.