výrobci

  Rady při výběru obuvi

  Jak vybrat správnou obuv 

  Obuv, ať už jakékoli účelovosti, tvaru či barvy je nedílnou součástí vaší image a doprovází vás během celého dne. Při výběru tedy nespěchejte, v pohodlí domova, pracovny či kanceláře si pročtěte pár následujících rad a informací, aby konečný výběr té správné obuvi byl k vaší plné spokojenosti.

  Dámy, obecně, mají z fyziologického hlediska podstatně více rozličná chodidla než muži, a tak se zaměřte nejen na správný výběr velikosti, ale také na šíři, tvar a typ obuvi. Obuv vybírejte cca o půl centimetru větší než je vaše velikost, budete mít umožněný volný pohyb prstů a předejdete možné deformaci. Neazpomeňte, že obuv se zkouší vždy v páru a ve stoje, pár kroků tam i zpět také jistě neuškodí.

  Postup jak změřit a vybrat vaší velikost naleznete v sekci Číslování a rozměry

  Aby Vám obuv dobře sloužila

  Tak jak pečujete o sebe, o své tělo, o své oblečení, tak i obuv má své nezastupitelné místo v pravidelné péči. Nezapomeňte, že obuv vás chrání před nepříznivými vlivy, nerovným povrchem, je ale i módní záležitostí, dodává šmrnc, ženám pak jejich eleganci a ladnost – má tedy víceúčelové užití.

  Životnost vaší obuvi bude záviset na správném udržování a ošetřování. Pokud budete v daném ročním období střídat více párů obuvi najednou, budete používat ošetřovací prostředky, životnosti vaší obuvi se podstatně prodlouží.

  Nezapomeňte, že lidská noha se potí (i v zimě), obuv může navlhnout a částečně pouštět barvu. Ochozená podešev či plátky podpatků spadají do základní údržby uživatele.

  K jakému účelu obuv potřebuji? 

  Při nákupu obuvi dobře zvažte, k jakému účelu bude využívána a kde ji budete nosit. Pro přehlednost uvádíme nejčastěji prodávané typy obuvi a jejich využití:

  VYCHÁZKOVÁ:

  • letní či zimní, určena pro nošení na místních komunikacích nebo v místnostech

  • vyznačuje se trvanlivější konstrukcí a velkou pestrostí druhů a materiálů

  VOLNOČASOVÁ:

  • určena pro rekreační sporty, vycházky na delší vzdálenosti v mírném, upraveném přírodním prostředí

  • vyznačuje se pevnější konstrukcí svršku

  SPOLEČENSKÁ:

  • účelovost je určena především pro nošení v interieru

  • její výroba je možná ze všech druhů materiálů s využitím převážně lepené technologie

  DOMÁCÍ:

  • obuv určena pro nošení v místnostech, vyznačuje se lehkostí s jednoduchou konstrukcí


   

   

  X

  Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).